Oprogramowanie dla systemu Android

Aplikacja "Sound Stroboscope" (Dźwiękowy Stroboskop)


Opis:

Zmień swój telefon lub inne urządzenie mobilne w prawdziwą muzyczną kulę disco. Aplikacja w rytm muzyki miga obrazem na ekranie oraz dodatkowo umożliwia miganie latarką (flashem) wbudowanym w urządzenie. Istnieje możliwość ustawienia poziomu czułości przechwytywania dźwięków dzięki czemu możesz dostosować częstotliwość migania do aktualnie panujących w pomieszczeniu warunków.

Licencja:

Freeware

Download (Google Play):

Sound Stroboscope


Aplikacja "Moon Phases" (Fazy Księżyca)


Opis:

Dowiedz się jaka była, jest lub będzie faza Księżyca. Szybko sprawdzisz czy już była a może zbliża się pełnia lub nów. Podaj datę, wybierz półkulę Ziemi (północna / południowa) z której prowadzona jest obserwacja i sprawdź ... zostanie wyświetlony poglądowy obraz fazy księżyca oraz podstawowe informacje związane z procentową widocznością powierzchni Księżyca.

Licencja:

Freeware

Download (Google Play):

Moon Phases


Aplikacja "Stroboscope" (mobilny stroboskop)


Opis:

Aplikacja to nic innego jak najprawdziwszy stroboskop w Twoim urządzeniu mobilnym, który umożliwia z zadeklarowaną częstotliwością miganie lampą błyskową (o ile urządzenie mobilne jest w nie wyposażone) bądź ekranem lub oboma tymi źródłami jednocześnie.

Licencja:

Freeware

Download (Google Play):

Stroboscope


 

Aplikacja "Egg Checker" (Kody jajek)


Opis:

Aplikacja służy do dekodowania kodów zapisanych na sprzedawanych w polskich sklepach jajek. Posiada bardzo prosty, intuicyjny interfejs.

Wystarczy wprowadzić kod jajka, aby po chwili odczytać informację o danych kryjących się pod tym kodem m.in: system hodowli (np. wolny wybieg), kraj, województwo oraz powiat pochodzenia.

Dzięki tym informacjom szybko będziesz mógł zweryfikować jeszcze przed zakupem czy sprzedawane jajko odpowiada Twoim wymaganiom i czy opis znaleziony na opakowaniu jest zgodny z faktycznym pochodzeniem jajka.

Licencja:

Freeware

Download (Google Play):

Egg Checker


 

Aplikacja "Animal Reminder" (Zwierzęcy Przypominacz)


Opis:

Aplikacja służy do zapisywania, przechowywania oraz przypominania o cyklicznych lub jednorazowych wydarzeniach o ściśle określonej godzinie. Całość okraszona jest bardzo przyjemną grafiką i uproszczonym interfejsem. Poszczególne dane kataloguje się w formie kont, które reprezentowane są różne zwierzęta, a przypomnienia odkrywają dźwięki (o ile użytkownik nie ustawił innego) przypisane do tych zwierząt.

Aplikacja powstała głównie z myślą o hodowcach, którzy mają pod opieką nieraz bardzo dużą liczbę zwierząt, a każde z nich posiada dedykowane wydarzenia powtarzalne dziennie, tygodniowe, miesięcznie lub roczne (np. szczepienia, wizyty kontrolne itp) o których hodowca musi pamiętać.Teraz to przeszłość. O wszystkim będzie pamiętać aplikacja, która dodatkowo o określonej godzinie przypomni o zaplanowanym wydarzeniu.

Świetnie sprawdzi się w przypadku domowych, prywatnych właścicieli zwierząt, którzy dzięki niej mogą stworzyć konta dla swoich pupilów oraz przypisać do nich nieskończoną ilość różnych wydarzeń cyklicznych (jak np. karmienie, wyprowadzanie, wizyta u weterynarza, tip) lub jednorazowych. 

Licencja:

Freeware

Download (Google Play):

Animal Reminder


 

Aplikacja "Important Dates Keeper (Powiernik ważnych dat)"


Opis:

Aplikacja przede wszystkim służy do przechowywania ważnych dat związanych z osobami i zdarzeniami istotnymi dla Ciebie. Nie jest to kolejny kalendarz-terminarz, który mógłby przytłaczać użytkownika swoim rozbudowaniem, mnogością pól, tabel, okien czy innych niepotrzebnych elementów. Jest dokładnie odwrotnie, cechują go prosta, intuicyjność oraz przyjemność w użytkowaniu. Okno główne zostało maksymalnie uproszczone i przypomina kartkę z kalendarza, na której poza podstawowymi informacjami jak dzień, miesiąc, rok, wyświetlane są informacje o datach skonfigurowanych przez użytkownika. Ważnym podkreślenia jest fakt, bardzo małej zasobożerności naszej aplikacji - zajmuje bardzo mało zarówno przestrzeni dyskowej jak i pamięci RAM urządzenia. Nie powoduje zwiększonego obciążania czy też przegrzewania się odpowiednich podzespołów, mimo ciągłej pracy w tle systemu Android.

IDK (Important Dates Keeper) skierowany jest dla wszystkich użytkowników, którzy mają tendencję do zapominania o urodzinach, imieninach lub innych ważnych datach swoich bliskich i znajomych. Dzięki tej aplikacji zawsze zostaniesz poinformowany o nadchodzącym wydarzeniu tego samego dnia lub wcześniej (w zależności od Twoich preferencji). Aplikacja służyć może także do zapisywania wszelkich innych cyklicznych zdarzeń, takich jak np. opłata OC/AC, badanie techniczne pojazdu, płatności za telefon lub inne media.

Już nigdy nie przegapisz ważnej dla Ciebie chwili. Wszystko dlatego, że nasza aplikacja czuwa cały czas w tle systemu oraz automatycznie wznawia swoje działanie nawet po restarcie telefonu. Nie musisz pamiętać, aby każdorazowo ją aktywować. Wystarczy tylko raz ją zainstalować oraz skonfigurować wszystkie ważne dla Ciebie daty.

Instrukcja:

1. Dodaj osobę lub zdarzenie. Zawsze możesz podglądnąć, edytować lub usunąć wybraną osobę lub zdarzenie.
2. Podaj wszystkie konieczne z Twojego punktu widzenia dane dla osoby (np. imię, nazwisko, datę urodzin czy imienin) i zdarzenia (nazw oraz datę cykliczną roczną lub zdefiniuj własne daty w formularzu - maksymalnie 12 (np. odpowiednio dla miesięcy styczeń-grudzień)).
3. W ustawieniach możesz skonfigurować godzinę startu wyświetlania przypomnienia (domyślnie 9:15). Przed tą godziną nie będą wyświetlane przypomnienia w systemowym pasku Androida, ani też nie zostanie odegrany dźwięk przypomnienia (pożyteczne dla osób, które lubią dłużej spać). W ustawieniach także skonfigurujesz dźwięk przypomnienia oraz jego częstotliwość. Częstotliwość podawana jest w godzinach i oznacza czas między kolejnymi odegraniami dźwięku lub pokazania się notyfikacji (nawet gdy wcześniej została ona usunięta z paska powiadomień).
4.Dla każdej osoba i zdarzenia możesz w formularzu określić "WCZEŚNIEJSZE PRZYPOMNIENIE" w zaokrągleniu do dni. Tzn. na ile dni przed definiowanym zdarzeniem ma pojawić się komunikat informacyjnym o zdarzeniu. Np. jeśli dodasz osobę i ustawisz jej datę urodzin na 12 sierpnia oraz czas wcześniejszego przypomnienia na 2 - zostanie wyświetlony monit o zdarzeniu oraz stosowna informacja na oknie głównym aplikacji dnia 10 sierpnia oraz oczywiście w dniu zdarzenia czyli 12 sierpnia.
Wszystkie zebrane dane możesz w bardzo prosty sposób wyeksportować do pliku, następnie skopiować lub przenieść na inne urządzenie z zainstalowaną wersją IDK. Następnie wszystkie dane z pliku zaimportować do bazy danych aplikacji. Pamiętaj, że warto kopię pliku danych trzymać na komputerze lub innym urządzeniu nawet tylko po to, aby w przypadku awarii głównego urządzenia móc łatwo i szybko zaimportować wszystkie dane z powrotem i przywrócić pełną funkcjonalność naszej aplikacji.
5. Okno główne aplikacji przedstawia kartkę z kalendarza z aktualnym dniem tygodnia, miesiąca i rokiem. Na nim też wyświetlają się informacje o nadchodzących ważnych datach. Zawsze możesz ręcznie przekładać kolejne kartki z kalendarza używając w tym celu przycisków strzałek znajdujących się po lewej i prawej stronie dnia miesiąca. Pojedyncze kliknięcie przesuwa kalendarz o 1 dzień w przód lub w tył, natomiast długie przyciśnięcie przesuwa kalendarz o 31 dni w przód lub w tył.

Licencja:

Freeware

Download (Google Play):

Important Dates Keeper


 

Aplikacja "Refueling Vehicle Logger (Dziennik tankowań pojazdu)"


Opis:

Aplikacja jest skierowana do wszystkich osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą oraz chcą prowadzić dziennik tankowań swoich pojazdów, dzięki czemu być zawsze na bieżącą z wydatkami ponoszonymi na paliwo.

Dzięki aplikacji możesz dodawać kolejne pojazdy oraz przypisywać im różne rodzaje paliwa (Pb, ON, LPG, LNG, CNG) oraz inne istotne dane jak np. numer rejestracyjny, data wygaśnięcia OC/AC czy badania technicznego. Przy każdym tankowaniu dowolnego paliwa dla zdefiniowanego pojazdu zapisujesz podstawowe informacje takie jak: ilości zatankowanych litrów,  cenę paliwa oraz aktualny przebiegu pojazdu (lub ilość kilometrów przejechanych od ostatniego tankowania wybranego paliwa). Wszystkie zbierane w ten sposób dane możesz następnie przeglądać/edytować w "Dzienniku tankowań". Istotną i ważną podkreślenia funkcjonalnością naszej aplikacji są Statystyki, dzięki którym możesz szybko i w prosty sposób sprawdzić wile ciekawych rzeczy jak np. całkowita kwota wydana na paliwo, ilość zatankowanych litrów paliwa, czy też wahania cen paliw i wiele innych.
Dodatkowo jeśli wprowadzisz takie dane jak data wygaśnięcia ubezpieczenia OC/AC, badania technicznego, a także przebieg od ostatniej wymiany oleju i/lub datę ostatniej wymiany oleju (wymogi producenta), aplikacja będzie pamiętać i przypominać Ci o tych istotnych sprawach wyświetlając odpowiednią datę w kolorach zielonym (ok), żółtym (wygasa), czerwonym (po terminie). Dzięki temu nie przegapisz kolejnego badania technicznego oraz nie zapomnisz przedłużyć polisy OC lub AC, co w efekcie może zaoszczędzić Ci straty nerwów oraz uchronić Cię przed wydatkiem sporej ilości gotówki w przypadku kontroli policji.

Instrukcja:

1. Dodaj pojazd i wprowadź przynajmniej markę pojazdu (min. 3 znaki) i wybierz odpowiednie rodzaje paliwa (najlepiej podaj wszystkie informacje o które zostaniesz poproszony).
2. Pamiętaj, podając prawidłowe informacje o dacie wygaśnięcia polisy OC/AC, dacie kolejnego przeglądu technicznego czy nawet informacji o ostatniej wymianie oleju, aplikacja będzie pamiętać za Ciebie o tych istotnych datach i przypominać Ci o nich wcześniej. Nigdy nie zapomnisz o odnowieniu polisy lub wymianie oleju.
3. Gdy zatankujesz paliwo, kliknij z głównego ekranu na rodzaj tankowanego paliwa i uzupełni wszystkie konieczne dane.
4. Zawsze możesz sprawdzić historię tankowań oraz ją zmodyfikować z poziomu Dziennika tankowań ("Refueling log").
5. Możesz dodać wiele różnych pojazdów.
6. Możesz wybrać dla każdego z nich różne rodzaje paliw.
7. Używaj statystyk aby być na bieżąco ze swoimi wydatkami.

Licencja:

Freeware

Download (Google Play):

Refueling Vehicle Logger


 

Aplikacja "Car Finder (Znajdź samochód)"


Opis:

Aplikacja służy do zapisania aktualnej pozycji pojazdu (lub innego ważnego obiektu) wykorzystując do tego technologię GPS (Twoje urządzenie mobilne musi być w nie wyposażone).
Po zapisaniu pozycji pojazdu można się od niego spokojnie oddalić (można oczywiście zamknąć aplikację i nawet wyłączyć telefon). Gdy będziemy chcieli wrócić do pojazdu, wystarczy uruchomić aplikację, która automatycznie po połączeniu się z satelitą GPS wskaże kierunek w którym powinniśmy podążać, aby trafić do zapisanej lokalizacji (np. auta pozostawionego na parkingu, bądź w lesie podczas grzybobrania). Aplikacja podaje oprócz kierunku także odległość (w prostej linii) od pojazdu, a także prędkość poruszania. Dane te są wyświetlane w trybie rzeczywistym, ale tylko i wyłącznie gdy jest aktywne połączenie z satelitą (GPS znalazł sygnał). Aplikacja została także wzbogacona o obsługę Pól Magnetycznych (ang. Magnetic Field), można ją uruchomić w Ustawieniach aplikacji - niestety nie każde urządzenie mobilne jest w nie wyposażone - jeśli nie jesteś pewny czy Twoje urządzenie posiada jego obsługę możesz to szybko sprawdzić korzystając z naszej innej aplikacji "Mobile Sensor Seeker" (dostępna bezpłatnie na sklepie Google Play), która służy do wyszukiwania wszystkich sensorów na urządzeniu.

Informacje dodatkowe:
Po kliknięciu na kompas, zostanie on powiększony. Pamiętaj jednak, że jeśli posiadasz mały wyświetlacz (lub o małej rozdzielczości) w swoim urządzeniu mobilnym wyświetlany kompas może być dość mały więc w takich przypadkach nie zalecamy korzystać z aplikacji i jednocześnie prowadzić pojazdów mechanicznych.
Faktem ważnym podkreślenia jest, że prawidłowa obsługa Pól Magnetycznych (o ile Twoje urządzenie mobilne jest w nie wyposażone) w dużej mierze zależy od samego sensora. Nieraz zbyt mocne pochylenia urządzenia, jako położenie na płaszczyźnie lub ustawienie pod kątem może skutkować błędnymi wskazaniami - w takich przypadkach należy wcześniej przetestować pod jakimi kątami aplikacja wskazuje poprawnie dokładny kierunek do zapisanego celu.

Aplikacja działa szybko, mało zajmuje pamięci i nie obciąża systemu, dlatego też z całą pewnością powinna znaleźć się jako niezbędnik na każdym telefonie i urządzeniu mobilnym wyposażonym w GPS oraz system Android.

Instrukcja:

1. Uruchom aplikację, poczekaj na sygnał GPS, następnie zapisz lokalizację do której będziesz chciał wrócić.
2. Spokojnie możesz oddalić się od zapisanego miejsca (możesz oczywiście wyłączyć aplikację jak i telefon).
3. Gdy będziesz chciał wrócić do zapisanej lokalizacji: uruchom ponownie aplikację i poczekaj na sygnał GPS. Jeśli nie masz włączonej opcji Pól Magnetycznych, koniecznie musisz się poruszać (najlepiej w jednym kierunku), aby "Car Finder" mógł prawidłowo skalibrować się.
4. Podążaj za wskazaniami "Car Finder'a", aby szybko i sprawnie powrócić do zapisanej lokacji.

Licencja:

Freeware

Download (Google Play):

Car Finder


 

Aplikacja "GPSMeteo"


Opis:

GPSMeteo = GPS + Meteo.pl to prawdziwa rewolucja w dostępie do zawsze aktualnej prognozy pogody.

Dzięki wykorzystaniu technologii GPS nareszcie masz możliwość pobrać zawsze aktualną prognozę pogody dla miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz (prognoza wyznaczana jest dla obszaru o promieniu ok. 20 kilometrów). Nie potrzebujesz nic innego jak tylko urządzenie mobilne wyposażone w GPS oraz dostęp do sieci Internet.

Nasza aplikacja jest rewolucyjnym produktem, który docenią z pewnością osoby dużo podróżujące, a które nie mają zazwyczaj czasu sprawdzać pogody dla każdego miejsca, w którym aktualnie się znajdują (bardzo często jest to wręcz nie możliwe, ponieważ większość popularnych i powszechnie dostępnych prognoz pogód podawana jest przeważnie dla kilku największych miast w danym kraju). Z naszą aplikacją nie musisz się już martwić, że pogoda Cię zaskoczy - zawsze będziesz przygotowany na możliwe zawirowania pogodowe.

Aplikacja posiada bardzo prosty interfejs, a pobierane mapy pogodowe są bardzo przejrzyste, a ich odczytanie nie powinno nikomu sprawić problemu.
Obszar, dla którego można otrzymać prognozę pogody stanowi prostokąt o następujących wierzchołkach:
65°20'N 2°2'E - 65°17'N 37°4'E
44°45'N 29°52'E - 44°47'N 2°2'E
czyli obejmuje państwa:
Austria
Białoruś
Czechy
Dania
Estonia
Finlandia
Litwa
Łotwa
Mołdawia
Niemcy (część wschodnia)
Norwegia
Polska
Rumunia (część północna)
Słowacja
Słowenia
Szwecja
Ukraina (część zachodnia)
Węgry

GPSMeteo wykorzystuje mapy pogodowe Uniwersytetu Warszawskiego. Aplikacja do swojego prawidłowego działania wymaga przede wszystkim urządzenia mobilnego wyposażonego w GPS oraz dostęp do sieci Internet z której pobierane są zawsze aktualne mapy pogodowe. Jeśli Twoje urządzenie nie posiada jednego bądź drugiego (lub obydwóch tych rzeczy) nie będziesz w stanie korzystać z aplikacji.


Mapy pogodowe pobierane są zawsze wg ostatniej zapamiętanej pozycji GPS, tak więc nawet jeśli stracisz sygnał GPS (np. będąc w budynku) będziesz mógł pobrać aktualną prognozę pogody.

 

Instrukcja:

Po uruchomieniu aplikacji otworzy się strona główna aplikacji przedstawiająca słońce z promieniami. Elementy te są wskazują na kilka podstawowych spraw:
- słońce białe - brak połączenia z siecią Internet
- słońce pomarańczowe - połączenie z siecią Internet istnieje
- promienie białe - brak ustawionych koordynatów GPS (najczęściej przy pierwszym uruchomieniu aplikacji)
- promienie jasnozielone - manualnie ustawione koordynaty GPS
- promienie niebiesko-fioletowe - dla aktualnej pozycji GPS została już pobrana prognoza pogody
- promienie żółto-zielone - nastąpiła zmiana lokalizacji wynosząca co najmniej 20 km od ostatnio pobranej prognozy
- promienie czerwone - pierwszy odczyt pozycji GPS, dla której jeszcze nie została pobrana prognoza pogody

Aby, móc ustawić manualną pozycję GPS, należy przejść do ustawień programu. W tym celu wystarczy użyć standardowego, androidowego przycisku służącego do wyświetlania menu aplikacji, a następnie wybrać opcję "Ustawienia".

Licencja:

Freeware

Download (Google Play):

GPS Meteo


Aplikacja "Mobile Sensor Seeker"


Opis:

Narzędzie to wyszukuje wszystkie kompatybilne z systemem Android sensory i czujniki, które są wbudowane/zainstalowane w urządzeniu mobilnym na którym uruchomiona została aplikacja. "Mobile Sensor Seeker" jest idealnym rozwiązaniem dla każdego kto potrzebuje szybko i łatwo sprawdzić swoje urządzenie pod kątem zgodności z różnego rodzaju sensorami takimi jak np. czujnik światła, krokomierz, termometr, barometr, GPS, bluetooth, różnego rodzaju połączenia sieciowe czy nawet czujnik tętna.
Dzięki niniejszej aplikacji bez problemu możemy zweryfikować zgodność nowego urządzenia mobilnego (nawet przed jego zakupem) z opisem producenta lub zapewnieniami sprzedawcy - wystarczy pobrać i zainstalować naszą małą aplikację, aby mieć absolutną pewność co się kryje w urządzeniu. Jeśli nie możemy sami pobrać i/lub zainstalować aplikacji na urządzeniu poprośmy o to sprzedawcę.

Instrukcja:

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji możemy od razu przystąpić do odczytu danych, nie potrzebne są żadne specjalne ustawienia, modyfikacje lub przygotowania. Okno aplikacji jest całkowicie uproszczone, a co za tym idzie absolutnie intuicyjne.

Licencja:

 Freeware

Download (Google Play):

Mobile Sensor Seeker


Aplikacja "Stolice Państw"


Opis:

Aplikacja służy do nauki i przyswajania wiadomości z dziedziny nazw państw i stolic światowych. Rozgrywka polega na wybraniu jednej, prawidłowej (spośród czterech) stolicy, aktualnie wyświetlonego państwa.

Instrukcja:

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji możemy od razu przystąpić do testu ze znajomości nazw stolic państw światowych.

Domyślne ustawienia (pierwsze uruchomienie aplikacji):
Ilość pytań: 15
Wybrane kontynenty:

  • Europa,
  • Azja,
  • Ameryka Północna,
  • Ameryka Południowa,
  • Afryka,
  • Australia i Oceania

Aby, zmodyfikować ustawienia domyślne, należy kliknąć na niebieski napis " Ustawienia " (w lewym górnym rogu aplikacji). Okno ustawień, zawiera wszystkie najważniejsze ustawienia związane z testem oraz strukturą aplikacji. Możemy tutaj wprowadzić ilość pytań testowych (1-100), zaznaczyć kontynenty, z których chcemy być odpytywani (co najmniej jeden kontynent), a także wybrać opcję " Tryb nauki ".

Tryb nauki - jest to tryb w którym po kliknięciu na obraz flagi aktualnie wyświetlonego państwa, zostanie wyświetlone okno w którym oprócz powiększonego obrazu flagi zostanie również wyświetlona nazwa zarówno państwa jak i stolicy.

Licencja:

 Freeware

Download (Google Play):

Stolice Państw

 

 

 

 

 

 

JoomSpirit